Алгоритм дії учасників навчального процесу Гвоздавської гімназії Зеленогірської селищної ради після сигналу «Повітряна тривога»
Алгоритм дії учасників навчального процесу Гвоздавської гімназії Зеленогірської селищної ради після сигналу «Повітряна тривога»
Основний алгоритм — дії вчителя під час повітряної тривоги — розробило Міністерство освіти і науки України. Його оприлюднили на сайті МОН.
- Відповідальна особа (черговий техпрацівник) вмикає наявну систему оповіщення закладу.
- Учитель( класний керівник) сповіщає учнів про загрозу, а батьків — про переміщення дітей до укриття.
- Для супроводу початкових класів можуть бути залученні помічники (асистент вчителя інклюзивного навчання).
- Для швидкого надання медичної допомоги має бути залучений медичний працівник.
- Відповідальні особи (класні керівники та вчителі-предметники) після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
- Учні, які перебувають на подвір’ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до укриття .
Якщо навчаються діти з ООП?
Учитель має подбати про швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.
Що робити в укритті?
- Відповідальні особи( учителі- предметники, які проводили урок) повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
- Вчителі та відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
Після сигналу «Відбій тривоги»:
Вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався організовано.
Тривога
Три довгі дзвінки — персонал та учні школи сповіщаються про виникнення надзвичайної ситуації та про початок екстреної евакуації школи.
Евакуація школи
Почувши сигнал тривоги, учні у супроводі вчителя, який іде позаду всього класу та бере із собою класний журнал, організовано пересуваються до виходів згідно зі схемою евакуації. Відповідальний за ЦО координує роботу з евакуації та не допускає скупчення і паніки на виходах зі школи.
Перевірка
Після прибуття класів на місце терміново проводиться перевірка присутності дітей за списками класних журналів, після чого вчителі повинні доповісти про кількість евакуйованих дітей.
Якщо сигнал тривоги пролунав під час перерви, потрібно без паніки просуватися до найближчого виходу і відходити на безпечну відстань. Чергові вчителі обходять кабінети на поверхах, де чергують, і перевіряють,чи всі залишили школу.
Як діяти в разі сигналу «Повітряна тривога» на шляху до школи ?
-
- Шкільний автобус після того, як пролунає сигнал «Повітряна тривога», за школярами не вирушає. Після сигналу «Відбій» шкільний автобус вирушає за дітьми згідно графіка.
- Якщо оголошено сигнал «Відбій» до 8.30 то освітній процес для учнів 1-9 класів розпочинається в звичному режимі (діти які підвозяться автобусом до навчального закладу, чекають на автобус на зупинці).
- Якщо сигнал «Відбій» пролунав після 8:30, за рішенням педагогічної ради, навчальний процес переходить у дистанційний формат.
Інструкція татам і мамам, як поводитися під час повітряних тривог у школі:
- Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.
- Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.
- Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.
- Поважайте правила школи, відповідно до яких заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.
- Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.
- Пам’ятайте: під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.