Булінг
Коли говорять про булінг, то мають на увазі переважно підлітків, середню і старшу школу. Але буде помилкою вважати, що це не трапляється з молодшими дітьми. ❗️Трапляється. ❗️
Булінг у дошкільнят/молодших школярів не є таким вираженим, як у старших дітей, однак я би назвала це передбулінгом. Тобто ситуації, які, якщо їх не зупинити, можуть згодом розвинутися у справжнє цькування з його ознаками: періодичність, спрямованість проти конкретної дитини – "жертви", наявність "агресора" і "спостерігачів".
Саме тому, продовжуючи «Тиждень протидії БУЛІНГУ», сьогодні я, практичний психолог, Карагаш В.І. провела заняття «🛑СТОП🛑-Булінг» з учнями 2-го класу.
Метою заняття було - ознайомити учасників з поняттям, формами та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки, профілактику насилля в шкільному середовищі; та створення сприятливого психологічного клімату в учнівському колективі.
https://www.facebook.com/share/p/edk79CLgRjzk2Y6M/